Türkiye Cumhuriyeti

Kazan Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

Gezici Konsolosluk Hizmeti Duyurusu - Nijnekamsk , 05.10.2016

GEZİCİ KONSOLOSLUK HİZMETİ TÜBEN KAMA'DA (NİJNEKAMSK)

Başkonsolosluğumuz tarafından 13 Ekim 2016 tarihinde RF Tataristan’ın Tüben Kama (Nijnekamsk) şehrinde gezici konsolosluk hizmeti verilecektir.

Gezici konsolosluk hizmetine ilişkin ayrıntılar aşağıda sunulmaktadır:

Gezici konsolosluk hizmetinin verileceği adresi:

Territory Promzona
No: A-12 A
Nijnekamsk (Tüben Kama)

İşlem Günü ve Saatleri: 13 Ekim, Perşembe günü, saat: 09:00-12.00, 13:00-16:00 arası

Gezici konsolosluk hizmetinden mümkün olduğunca çok sayıda vatandaşımızın istifade etmesine önem atfedilmektedir. Bu çerçevede, tarafımızdan gerekli duyurular yapılmakla birlikte, bu duyurunun elektronik erişimi bulunmayan vatandaşlarımızla da paylaşılması şükranla karşılanacaktır.

Etkin ve süratli hizmet sağlanabilmesi için gezici konsolosluk hizmetinden faydalanmak isteyen vatandaşlarımızın consulate.kazan@mfa.gov.tr adresinden randevu almaları rica olunur.

Sözkonusu hizmet çerçevesinde Başkonsolosluğumuz memurları, vatandaşlarımızın işlem taleplerini ilgili evrak/belgeyle birlikte alacak ve işlemler yapıldıktan sonra belgelerini başvuru sahiplerine teslim edecektir.

Gönderilen e-postalarda Konu/Subject bölümüne gezici konsolosluk hizmeti almak isteyen vatandaşlarımız tarafından “Randevu Talebi / Gezici Konsolosluk Hizmeti ” şeklinde giriş yapılması ve yaptırılması istenen işlemin konusunun e-postada belirtilmesi gerekmektedir. Başvuru yapacak vatandaşlarımıza ait nüfus cüzdanının (arkalı-önlü) bir örneğinin (PDF formatında tercih edilmekle beraber bu imkânı bulunmayan vatandaşlarımız nüfus cüzdanı örneklerini fotoğraf çekerek de gönderebilirler) e-posta ekinde gönderilmesi önem taşımaktadır. Nüfus cüzdanı örneği olmayan başvurular, nüfus bilgilerine ulaşılamayacağı için randevu sistemine dahil edilemeyecektir.

İşlemlerin gerçekleştirilebilmesi için Nüfus Cüzdanı’nın aslı, pasaportun aslı ve işlem için gereken evrakların asıllarının başvuru esnasında hazır bulundurulması gerekmektedir.

Gerçekleştirilecek konsolosluk işlemleri için ücretler nakit olarak tahsil edilecektir.

Müracaat edilebilecek Konsolosluk İşlemleri:

-Yurtdışı Hizmet Belgesi

- Adres Beyan İşlemi

-Askerlik İşlemleri (Yalnızca “İlk Erteleme” işlemi)

-Vatandaşlık Bildirimi (Vatandaşlığa Giriş, Çok Vatandaşlık ve Vatandaşlıktan Çıkış işlemleri)

- Nüfus İşlemleri (Evlilik Tescili, Doğum Tescili başvuruları)

Saygıyla duyurulur. 

T.C. Kazan Başkonsolosluğu