Türkiye Cumhuriyeti

Kazan Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

26. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerine İlişkin Duyuru , 02.09.2015

Görev bölgemizdeki vatandaşlarımız 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde oylarını 24-25 ekim 2015 tarihlerinde 10:00-19:00 saatleri arasında Başkonsolosluğumuzda kullanabileceklerdir.

Başkonsolosluğumuz görev bölgesinde ikamet eden ve Yurtdışı Seçmen Kütüğünde kayıtlı olan vatandaşlarımız, 24-25 Ekim 2015 tarihlerinde (Cumartesi-Pazar günlerine denk gelmektedir) Başkonsolosluğumuzda (Ulitsa Maksima Gorkogo, 23/27 Kazan) kurulacak sandıklarda oylarını kullanabileceklerdir.

Seçmen vatandaşlarımızın yanlarında, T.C. Kimlik Numarası bulunan Nüfus Cüzdanı veya Pasaportlarını bulundurmaları zorunludur.

Yurtdışı seçmen kütüğünde kaydı bulunmayan veya kaydı Başkonsolosluğumuz dışında başka bir yerde olanların Başkonsolosluğumuzda oy kullanmaları mümkün değildir.

Bu nedenle, Yurtdışı Seçmen Kütüğünde kaydı olup olmadığını henüz kontrol etmemiş olan vatandaşlarımızın, Yüksek Seçim Kurulunun aşağıdaki linkinden kayıtlarını kontrol ettikten sonra oy kullanmak için Başkonsolosluğumuza gelmeleri önemle rica olunur. https://secmen.ysk.gov.tr/ysk/secmenBilgiYurtdisi.jsp 

Sözkonusu tarihlerde oy kullanmak üzere Başkonsolosluğumuza gelemeyecek olan vatandaşlarımızın, 8 Ekim 2015 Perşembe günü saat 08:00 ile 1 Kasım 2015 Pazar günü saat 17:00 arasında sınır kapılarında kurulacak sandıklarda da oylarını kullanma olanakları mevcuttur.

Saygıyla duyurulur.