Türkiye Cumhuriyeti

Kazan Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

Milletvekili Genel Seçimlerine İlişkin Duyuru , 20.05.2015

Görev bölgemizde ikamet eden ve yurtdışı seçmen kütüğüne kayıtlı olan vatandaşlarımız, Başkonsolosluğumuzda 30-31 Mayıs 2015 tarihlerinde 10:00-19:00 saatleri arasında düzenlenecek Milletvekili Genel Seçimlerinde oy kullanabileceklerdir. Bu vatandaşlarımızdan anılan tarihlerde Başkonsolosluğumuza gelemeyecek olanların, 8 Mayıs-7 Haziran 2015 tarihleri arasında hizmet verecek olan ve gümrük kapılarında kurulmuş olan oy sandıklarında da oy kullanmaları mümkündür.

25. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için ilan edilen Yurt Dışı Seçmen Kütüğü’ne Yüksek Seçim Kurulu’nun www.ysk.gov.tr
adresinden ulaşmak mümkündür. Yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızdan Başkonsolosluğumuzda adres kaydı bulunanlar yurtdışı seçmen listesinde isimlerinin bulunup bulunmadığını bu adresten kontrol edebilirler.

Yurtdışında yaşadıkları halde yurtdışı seçmen kütüğünde isimleri bulunmayan vatandaşlarımızın Başkonsolosluğumuzda ya da gümrük kapılarında kurulan sandıklarda oy kullanmaları mümkün değildir.

Vatandaşlarımızın oy kullanmaya gelirken beraberlerinde T.C. kimlik numaralarını ihtiva eden nüfus cüzdanları veya pasaportlarını getirmeleri gerektiğini hatırlatırız.

Saygıyla duyurulur.