Türkiye Cumhuriyeti

Kazan Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

23 Nisan'ı Kazan Şehrinin Sovyetskiy Semtindeki Kimsesiz Engelli Çocuklar Yurdunda Kutladık , 25.04.2012


23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı Sovyetskiy semtinde bulunan 11 numaralı yatılı engelli kimsesiz çocuklar yurdundaki küçük arkadaşlarımızla birlikte kutladık.

 

Başkonsolosluğumuzun inisiyatifiyle başlatılan yardım kampanyası çerçevesinde Kazan'da yerleşik Türk işadamları ve Türk toplumu tarafından temin edilen çok sayıda yardım malzemesi, 120 civarında kimsesiz çocuğun barındığı Sovyetskiy semtinde bulunan 11 numaralı yatılı engelli kimsesiz çocuklar yurduna 23 Nisan 2012 tarihinde düzenlenen eğlence sırasında bağışlandı.

 

Yardım malzemeleri arasında çok sayıda yorgan, nevresim, eşofman, ayakkabı, terlik, kazak, süveter, tişört, gömlek, pantolon, iç giyim eşyası bulunmaktadır.

 

Sözkonusu yardımların teslimi sırasında kimsesiz çocukların, Başkonsolos’un eşi Özge Yalazı Akıntı’nın ve Türk toplumunun kıymetli temsilcilerinin katılımıyla oyunlar oynandı, gösteriler yapıldı, dans edildi, yarışmalar düzenlendi.

 

Kimsesiz çocuklara anne şefkatinin yanısıra, Türk lokumu, pasta, tatlı ve hediyeler sunuldu.

 

Yardım kampanyasına katkıda bulunan şirketlerimize, işadamlarımıza ve vatandaşlarımıza en derin teşekkürlerimizi sunarız.

 

TC Kazan Başkonsolosluğu

İlgili Dosyalar :