Türkiye Cumhuriyeti

Kazan Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

Başkonsolosluğumuzda Düzenlenecek “kazan Güzeli” Adlı Fotoğraf Sergisi Hakkında Duyuru , 02.03.2012

Kıymetli vatandaşlarımız ve sanatseverler,

TC Kazan Başkonsolosluğu, Tataristanlı sanatçılarla birlikte çalışarak Kazan’ın kültür ve sanat hayatına renk katmaya devam ediyor.

Başkonsolosluğumuzda düzenlenen kültürel etkinliklerin bir devamı olarak, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle, hayatın genel akışı içinden kadın sahnelerini yansıtan ve kadınların toplumsal yaşamdaki önemini vurgulayan “Kazan Güzeli – Kazanskaya Krasavitsa” adlı fotoğraf sergisi, Başkonsolosluğumuzun Ulitsa Maksima Gorkava, D: 23-27, Kazan adresindeki binasında bulunan sergi salonunda sanatseverlerin beğenisine sunulacaktır.

“Kazan” Dergisi ile birlikte gerçekleştireceğimiz fotoğraf sergisinde; aralarında Kafil Amirov, Farit Gubayev, Vladimir Zotov, Sultan İshakov ve Georgiy Kozlov’un da bulunduğu 20 ünlü Tataristanlı fotoğraf sanatçısının eserlerinin yanısıra, özel arşivlerden temin edilen tarihi kadın fotoğrafları da sergilenecektir.

50’den fazla eserinin bulunacağı sergiyi, 7 Mart – 6 Nisan 2012 tarihleri arasında hafta içi her gün 14:00-17:00 saatleri arasında adresi yukarıda belirtilen Başkonsolosluk binamızda ziyaret edebilirsiniz.

Tüm vatandaşlarımıza ve sanatseverlere saygıyla duyurulur.

TC Kazan Başkonsolosluğu


 

İlgili Dosyalar :