Türkiye Cumhuriyeti

Kazan Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

Türk Üniversitelerinde Okumak İsteyen Tataristanlilarin Ve Başkurtistanlilarin Dikkatine , 05.04.2011

Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti, her yıl Rusya Federasyonu’nun Tataristan ve Başkurtistan Cumhuriyetlerinden belli sayıda öğrenciye Türkiye’de üniversite okumaları için burs vermektedir.

 

2011-2012 eğitim ve öğretim yılında Türk üniversitelerinde okumak üzere Türk Hükümeti tarafından burs verilecek öğrencilerin belirlenmesi amacıyla, 24 Nisan 2011 Pazar günü Kazan’da sınav yapılacaktır. Sınava katılan ve başarılı olan öğrencilerin burslu olarak Türk üniversitelerinde okumaları mümkün olacaktır.

 

Sınava katılmak isteyen öğrencilerin pasaport fotokopisi, diploma fotokopisi (okul mezunları için), halen okulda okuyanlar için son sınıf öğrencisi olduklarını gösteren belge ve iki adet fotoğraf (4,5 cm x 6 cm boyutunda) ile hafta içi günlerde 09:00 - 17:00 saatleri arasında "Ulitsa Maksima Gorkova, D: 23/27, Kazan" adresindeki Başkonsolosluğumuza şahsen gelerek başvuru formunu konsolosluk görevlilerinin yardımıyla doldurmaları gerekmektedir.

 

Sınav başvuruları 8 Nisan 2011 Cuma gününe (Cuma dahil) kadar kabul edilecektir. Başkonsolosluğumuzun (843) 299 53 10 numaralı telefonundan daha fazla bilgi alınması mümkündür.