Türkiye Cumhuriyeti

Kazan Başkonsolosluğu

Başkonsolosun Özgeçmişi

1976 yılında Trabzon’da doğmuştur. Evli ve 3 çocukludur.

Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde, Master eğitimini ise Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Uluslararası İlişkiler Bölümünde tamamlamıştır.

2000‘de T.C. Dışişleri Bakanlığı’ndaki görevine başlamıştır. Bu zamana kadar üstlendiği görevler aşağıda sıralanmıştır:

Personel Dairesi Başkanlığı - Aday Meslek Memuru 17/04/2000 - 20/06/2000

Orta Asya Daire Başkanlığı - Aday Meslek Memuru 20/06/2000 - 22/03/2002

Askerlik Hizmeti 22/03/2002 - 16/07/2003

Orta Asya Daire Başkanlığı - Aday Meslek Memuru , Ataşe 16/07/2003 - 15/09/2003

Bişkek Büyükelçiliği - Ataşe , Üçüncü Katip 15/09/2003 - 01/09/2005

Atina Büyükelçiliği - Üçüncü Katip , İkinci Katip 01/09/2005 - 01/09/2008

BM Daire Başkanlığı - İkinci Katip , Başkatip 01/09/2008 - 15/10/2010

Moskova Büyükelçiliği - Başkatip , Büyükelçilik Müsteşarı 15/10/2010 - 11/09/2014

Kazan Başkonsolosluğu - Başkonsolos 11/09/2014 -

Halen Kazan Başkonsolosu olarak görev yapmaktadır.